Powiedz sobie szczerze komu ufasz, tak bezgranicznie. Pewnie nie jest tych osób za dużo, a teraz pomyśl dlaczego? Myślę, że powodem jest brak otwarcia na innych i lęk. Osoba, która kiedyś komuś zaufała, a została zraniona, boi się znowu komuś zaufać, to oczywiste. Często też ufamy ludziom aż za bardzo i złym osobom. Po jakimś czasie sami to zobaczymy, ale wtedy będzie za późno i ta osoba która była dla nas bliska, może stać się naszym wrogiem. Sam tak miałem, myślałem, że ten ktoś jest moim przyjacielem, ufałem mu, a okazał się kłamcą i to co mu wcześniej powiedziałem wykorzystał przeciwko mnie. Teraz widzę to, że byłem głupi, lecz już za późno. Od tego momentu ciężko żebym komuś zaufał, bo zawsze we wnętrzu mam takie nagłe zahamowanie, że przecież on może być taki sam. Wiem, to złe podejście, ale niestety tak jest. Jednym lekarstwem jest znalezienie tej odpowiedniej osoby i zaufanie jej, wtedy ona stanie się naszym przyjacielem. Często ludzie zakładają maski i są w tym dobrzy, udają naszych przyjaciół, chcą nas oszukać. Dla mnie taki ktoś jest nikim i nie mogę dotrzeć do tego czemu tak postępuje. Najpewniej ma inna grupkę znajomych z którą Cię później obgada i próbuje tak przed nimi zaimponować. Podsumowując, starajcie się ufać odpowiednim ludziom, zastanówcie się czy są tego warci. Nie dajcie się oszukać, znajdzie tego jednego przyjaciela i nie szukaj na siłę innych, ciesz się z tego co masz.
"To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy."
Seneka Młodszy
Zaufanie jest bardzo ważne.
OdpowiedzUsuńNiestety jestem bardzo specyficznym człowiekiem, u którego nie da się odzyskać raz straconego zaufania.
http://take-a-pencil-and-draw-world-of-race.blogspot.com/
Super post!
OdpowiedzUsuńZapraszam do siebie: http://miliongwiazd.c0.pl/wordpress/
Mądrze piszesz, szkoda, że tak krótko, bo dobrze sie czyta :)
OdpowiedzUsuńhttp://ink-your-think.blogspot.com/