niedziela, 26 marca 2017

Pomoc

Uważam, że każdy powinien pomagać. Przykładem może być ofiarowanie 1% podatku na jakąś fundacje. Dla nas to nic, a dla drugiej osoby bardzo dużo. Wyobraź sobie, że każdy człowiek w Polsce przekazałby chociaż jedną złotówkę, według danych z 2013 roku w naszym kraju jest 39 mln ludzi, czyli 39 mln złotych. To ogromna liczba, za takie pieniądze można uratować życie milionom ludzi, a to tylko po przekazaniu złotówki. Na świecie jest wiele chorych dzieci, których rodziców nie stać na kosztowne operacje, które uratują ich pociechy. Dzięki nam, mogą żyć. Oczywiście pomagać można na wiele sposób. Należy też wspierać ludzi rozmową, spędzeniem wspólnie czasu. Wielu ludzi jest samotnych i potrzebują czyjejś obecności. Ofiarujmy im chociaż trochę czasu. Najważniejsza jest rozmowa która sama w sobie może dać ogromne rezultaty. Ważne, żeby była ona szczera i prosto z serca. Spędzenie wspólnie czasu, wyjście do kina czy na spacer sprawia, że osoba zapomina o swoich problemach i jest szczęśliwa. Nie ważne jest ile człowiek posiada, a ile ofiaruje innym.

"O zamożności decydują obyczaje, a nie bogactwa."- Monteskiusz

3 komentarze:

  1. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Gdyby każdy dał coś od siebie uzbierałyby się mega pieniądze. Przykładem tego jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak coś to ja zbieram 1% na leczenie i rehabilitację.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się z całym postem. Trzeba pomagać, ponieważ później to wróci do Nas :)

    OdpowiedzUsuń