niedziela, 5 marca 2017

"Kropki" Włodek Markowicz-recenzja

Książka Włodka Markowicza "Kropki" została wydana już jakiś czas temu, ale teraz wziąłem się za napisane jej recenzji.
Zaczynając.Włodek Markowicz prowadzi kanał na YouTube, wcześniej współpracował z Karolem Paciorkiem na kanale "Lekko Stronniczy".Miałem przyjemność spotkania się z Włodkiem czego nie zapomnę do końca życia. Było to na spotkaniu autorskim przy podpisaniu książek. Stworzył on bardzo ciekawa książkę. Gdzie opisuje swoje przeżycia i przemyślenia. Uważam, że jest to dobra książka dla osób młodych, dojrzewających  ponieważ autor wyjaśnia wiele aspektów. Pisarz próbuje na swoich doświadczeniach wyjaśnić nam rożne problemy w życiu takie jak zrozumienie czy empatia. Włodek Markowicz mówi, że najlepszym okresem w życiu jest dojrzewanie z czym się zgadzam, bo w tym okresie kształtuje się nasz światopogląd i przekonania. Po jej przeczytaniu mam  inne spojrzenie na świat. Bardziej skupiam się na samym sobie, na swoim wnętrzu. Książka jest pisana prostym językiem co pomaga w czytaniu. Twórca  używa słów potocznych co skutkuje tym, że czujemy się bliżej niego, tak jakby ta książka była dla nas, jakby mówił tylko do nas. Została ona podzielona na 7 rozdziałów np. radość, sprzeciw czy sens.Każdy jest podzielony jeszcze na małe części. Uważam że, pomaga to w czytaniu i w ponowym wróceniu do lektury (np. gdy szukamy pojedynczego rozdziału). Włodek napisał nam też playlistę której słuchał podczas pisania tej książki. Są to wspaniałe utwory, przy których czytanie każdej kolejnej strony to przyjemność.
Moim zdaniem jest to bardzo dobra książka i polecam ją każdemu. Pomogła mi rozumieć świat i myśle , że Tobie tez pomoże.

"Nigdy nie jest za późno by stać się tym kim chcemy być" George Eliot


https://youtu.be/ibx4F9xCGbE <- kanał Włodka

3 komentarze:

  1. Zazdroszczę,że mogłeś się z nim spotkać! :D Uwielbiam także jego ksiażkę, mogłabym do niej wracać bez końca :)
    Zapraszam do mnie: http://snowarskakarolina.blog.onet.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow super, że udało sie spotkać!
    Książki jeszcze nie miałam okazji przeczytać ale nadrobie to napewno jak najszybciej!

    OdpowiedzUsuń
  3. Z chęcią sięgnę po taką książkę, wydaje się być interesująca :)

    OdpowiedzUsuń